enter-article נגרים מול חברות רהיטים – למי נפנה היום ? - מרכז הנגרים הארצי
נגרים » מאמרים וחדשות » נגרים מול חברות רהיטים – למי נפנה היום ?

נגרים מול חברות רהיטים – למי נפנה היום ?

אם חשבנו שעולם הנגרים הפרטיים נעלם, הגיע שנת 2012 והוכיחה לנו את ההיפך. אנחנו כאן כדי להזכיר לכם למה טובים הנגרים מהשאר
 
שנת 2012 היתה שנה קשה לחברות רהיטים. שתי חברות גדולות קרסו בישראל, 5 נגרים וקיקה האוסטרית, חברת דואיט, נקלעה לחובות והוצאה לה צו פירוק, וחברות רהיטים כמו ביתלי ומטבחי זיו החליטו לתת ערובות ללקוחות שלהם על מנת שלא יחששו לרכוש אצלם.

מכות אלו שנחתו על חברות הרהיטים השונות רק הבליטו את חשיבותם של נגרים עצמאיים, אלו שעובדים בסדנות פרטיות וקטנות, אלו שפונים לקהל לקוחות מצומצם ולא מבקשים לכבוש את העולם, אלא מספיק להם לכבוש יישוב אחד.

במה טובים הנגרים

מה הצרכן הפשוט רוצה? לקנות רהיט, שיהיה תקין והוא יקבל אותו בזמן, בדיוק על פי ההזמנה שהוא עשה. בזמן שחברות רהיטים גדולות הציגו ללקוחות שלהם אינספור אפשרויות של רהיטים, עיצובים, דוגמאות  בשלל עצים וצבעים, הרי שנגרים פרטיים מציגים אומנם פחות דוגמאות ועיצובים אך מנגד הם מציגים גישה הרבה יותר אישית ובטוחה.

כאשר לקוח מגיע לחברת רהיטים, בייחוד כיום, הוא לא יכול להיות בטוח אם המוצר שהוא קונה אכן יגיע אליו.  זה מה שקרה ללקוחות קיקה, שקנו מוצרים באלפי שקלים ולמחרת גילו שהחברה פשטה את הרגל והם נאלצו (ללא הצלחה מרובה) להילחם כדי לקבל את מה שקנו. אנחנו לא אומרים שאצל נגרים זה לא יכול לקרות וגם לא שכל חברות הרהיטים כך,  אך הסיכון בענף זה קיים. על פי כלכלנים שונים, הסיכון בענף הריהוט עלה בשני אחוז רק בשנה האחרונה, הסיכון בענף של ריהוט מטבחים עלה בארבע אחוז בשנה אחרונה.

החשש הגדול הוא שאם עוד חברות יילכו בדרכן של החברות שציינו, יהיה מאוד קשה גם לחברות קיימות ליהנות מאמון הלקוחות, ועוד יותר מאמון הבנקים והם פשוט לא יוכלו לממן את עצמם עוד.

למה אצל הנגרים זה לא קורה? בגדול,  לא ניתן לומר בוודאות, לומר שזה לא קורה, מאחר ויש הרבה יותר נגרים עצמאים שבונים רהיטים, מנגריות רגילות ועד נגריות מטבחים, העניין הוא שכאן מדובר על שוק שפועלים בו הרבה שחקנים שכל אחד יש לו קהל לקוחות מצומצם, ולכן גם אם נגר פושט רגל, מעטים נפגעים, לעומת חברת רהיטים שפושטת רגל ואז כמות הלקוחות שנפגעים גדולה הרבה יותר.

מעבר לכך, נגרים לא פועלים בשיטה של חברות רהיטים, הם לא פותחים סניפים בכל עיר, הם לא פונים לקהל לקוחות רחב, הם לא לוקחים אשראי והלוואות שהם לא יכולים להחזיר, העובדה שהם פועלים באופן מצומצם יותר עובד לטובתם. מה עוד שהם פונים בדרך כלל לקהלים ספציפיים, רווקים, זוגות צעירים, ופחות למשפחות.

לסיום, קצת אופטימיות

מומחים בתחום מסבירים שאין מה לקחת את העובדה שחברות פשטו רגל כדי להקרין על כל השוק. הם מסבירים זאת בכך, שבסוף העשור הקודם נפתחו סניפים רבים של חברות שונות ועכשיו יש חזרה למצב האמיתי של השוק. חוץ מזה, איך ייתכן שהשוק במשבר אם עוד מעט יסתיימו בנייתם של למעלה מ-50 אלף דירות חדשות בישראל, והרוכשים בוודאי ירצו ריהוט חדש. אם אתם אחד מהם, לכו על הבטוח, הנגרים שלנו מחכים לכם!
 
רוצים לקנות ריהוט חדש לבית? הנגרים שלנו מחכים שתמלאו טופס כדי לתת לכם הצעת מחיר ייחודית בתחום!

עוד באותו נושא

פלטות עץ מלא - המאפיינים הבולטים של עץ מלא

פלטות עץ מלא - המאפיינים הבולטים של עץ מלא

משטחי עץ מלא ידועים בחוזקם ובעמידותם ללא תחרות, מה שהופך אותם לבחירה מועדפת בתעשיות שונות. החוזק יוצא הדופן של משטחי עץ מלא ניתן לייחס למספר...

מחירון כלי נגרות

מחירון כלי נגרות

גם אם אינכם מתכוונים להיות נגרים מקצועיים, רצוי מאוד שתחזיקו כלי נגרות מסוימים בבית.  לכו תדעו מתי יבוא לכם לבנות שולחן כלי...

מדריך קורס נגרות

מדריך קורס נגרות

אם גם לכם בוער בידיים לבנות לעצמכם חדר שינה או סלון, קורס נגרות הוא בשבילכם קורס נגרות יכול לפתוח צוהר לעולם תעסוקה מרתק ויצירתי...

מחירון עבודות נגרים

מחירון עבודות נגרים

אפשר לקנות ריהוט לבית בחנות רהיטים, ואפשר לקנות ריהוט אצל נגר פרטי. יחי ההבדל הקטן נגרים מספקים בימנו מגוון רחב של שירותים ומוצרים, החל...

מקדחה - לא רק אנשים מסוגלים לקדוח

מקדחה - לא רק אנשים מסוגלים לקדוח

במאמר זה נתחיל מסורת חדשה, במהלכה מעת לעת נכתוב על כלי עבודה מסוים שיכול לעזור לכם, הפעם נספר לכם על מקדחות מקדחה היא ללא ספק בין מכונות...

string(31) "categoryחברות רהיטים"